Leading Manufacturer of telepack endoscopy system, 3 in 1 endoscopy camera, joymed 3 in 1 endoscopy camera, medipack + compact endoscopy 3 in 1, medipack endoscopy camera and compact endoscopy camera system from Ghaziabad.
₹ 330000 / Piece Get Latest Price
| Categories | Bronchoscopes |
| Input Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6500K |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Type | Fiber Optic Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Features | 3 in 1 Endoscopy |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Joymed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 360000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Categories | Bronchoscopes |
| Brand | Medi Globetech |
| Material | Fiber |
| Features | Portable |
| Four K Monitor | Yes |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medipack |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Type | Fiber Optic Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 280000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 370000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Features | Portable |
| Power | 120W |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Voltage | 220V |
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medipack |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 440000 / PIECE Get Latest Price
| Brand | Stryker |
| Model Name/Number | Stryker 1288 hd camera |
| Usage/Application | Hospital |
| Monitor | Stryker 26 inch |
| Application | Hospital |
| Color | White |
Our LED Light Source is made of the best quality LED’s. It provides optically focused light.
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India