Our product range includes a wide range of portable endoscopy camera monitor.
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Input Voltage | 220V |
| Power | 150W |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Portable | Yes |
This is a system with Integrated Medical Monitor of screen Size 24 Inches FULL HD, CE Approved , European Union approved system US FDA approved , not like any other locally assembled system.
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India