Manufacturer of a wide range of products which include medical led light source.
₹ 45000 / per unit Get Latest Price
| Color Temperature | 4500K |
| Light Source Type | LED |
| Power | 120 Watt |
| Brand | MGT |
| Power Voltage | 220 V. |
| Display | Digital |
| Color | Black & Gray |
| Phase Type | Single Phase |
| Temperature | 47deg C |
| Model No | MGT-120 |
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing a premium quality gamut of Medical LED Light Source.
₹ 37500 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 6000K |
| Light Source Type | LED |
| Power | 120W |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Medical |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Fitting | Double Fitting |
| Phase | Single |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are leading manufacturer and supplier of 120W LED Light Source Digital Model all over India at very reasonable prices with best quality.
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India