Our range of products include full laparoscopic tower set.
₹ 500000 / Set Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Disposable/ Reusable | Reusable |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Medi Globetech |
| Power W | 300 W |
| Scanning Frequency Hz | 50 Hz |
| Voltage V | 220V |
| Phase | Single |
Minimum order quantity: 1 Set
Laparoscopic tower MGT hd camera with MGT light source co2 advance, 300 w cautery with tower.
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India