Providing you the best range of medipack 4 in 1 endoscopy unit, 10 mm 30 degree stryker endoscope, stainless steel rigid endoscope, cystoscope 4mm 30 degree rigid telescope, ent opd camera and 30 degree rigid endoscope with effective & timely delivery.
₹ 400000 / Piece Get Latest Price
| Type | Rigid |
| Minimum Visible Distance | Controllable |
| Current consumption | 230 A |
| Input Voltage | 240V |
| Color Temperature | 6500K |
| Fuse Rating | Dual |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Type | Rigid |
| Brand | Stryker |
| Material | s.s |
| Categories | Laproscope |
| Model Name/Number | Ideal eye |
| Field Of Vision | Laproscope |
| Color | gray |
| Warranty | 1yr |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Type | Rigid |
| Material | Stainless Steel |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Disposable/ Reusable | Reusable |
| Usage/ Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 43000 / Piece Get Latest Price
| Categories | Cystoscope |
| Brand | Bolang |
| Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospital |
| Usability | Reusable |
| Size | 4mm |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Type | Handheld |
| Usage/Application | Hospital |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Packaging Type | Box |
| Resolution | 1080pixel |
| Power | 100W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 21500 / Unit Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | MGT |
| Features | Portable |
| Color | Silver & Black |
| Surface Finish | Chrome |
| Weight | 250 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Clinical,Hospital |
| View Angle | 30 Degree |
₹ 45000 / per unit Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | MGT |
| Model Name/Number | 250w XL |
| Type Of Equipment | Electrosurgi equipment |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | Constant |
| Light Source Type | LED |
| Brand | MGT |
| Power Voltage | 120w |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Ent, laproscopy, urology |
| Lamp Type | Led |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Triple cooling function , cold led lightsource wirh 6500 kelvin temperature .., 120 watt digital led light source .
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India