Offering you a complete choice of products which include 2 in 1 endoscopy camera, refurbished stryker1188/ 1288/1488 hd camera system, 155cm laparoscopy trolley, 4mm 30 degree arthroscope, vessel sealing system monoseal prime and laparoscopic instrument set.
₹ 375000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 370000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Stryker |
| Usage/Application | Laproscopy and ENT |
| Category | Treatment |
| Usability | more then 100 time |
| Is It LCD Display | LCD Display |
| Accuracy | 100 |
| LCD Display | 26in |
| Monitor | 26in |
| Packaging Unit | azq |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / per unit Get Latest Price
| Height | Adjustable |
| Material | Mild Steel |
| Brand | MGT |
| Size | 155 cm |
| Color | White |
| Model Name/Number | Manual Trolley |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Size | 4.0 mm |
| Brand | Medi Globetech |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Rotation Angle | 30 Degree |
| Material | SS |
₹ 43000 / per unit Get Latest Price
| Type Of Equipment | Medical Product |
| Usage/Application | Hospital |
| Weight | 7.5Kg (approx) |
| Product Type | Electrosurgical Unit |
| Model Name/Number | Advance |
| Brand | MGT |
| Color | Grey |
| Display Type | 7segment LED |
| Features | Vessel fusion with permanent fuses Involve no dissection & isolation Sealing with no sticking or c |
| Frequency | 480khz |
| Input Supply Voltage | Input Supply Voltage 230V (+ / - 15%) 50Hz |
| Size/Dimension | 410mm(L) x 355mm(W) x 155mm(H) |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Usability | Reusable |
| Type | Trocar |
| Usage/Application | Laparoscopic Surgery |
| Brand | MGT |
| Features | Laparoscopy Grasper Laparoscopy scissor Trocars Suction Irrigation Hook Electrode Claw Needle Holder |
| Sterility | Sterile |
| Color | Silver |
| Size/Dimension | 3MM |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 4500 / per unit Get Latest Price
| Color | Silver |
| Type | Telescope |
| Brand | MGT |
| Usage/Application | Laparoscopic Surgery |
| Usability | Reusable |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Details:
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India