Leading Manufacturer of touch panel endoscopy led light source, stroz and olympus fitting led light source, led light source touch screen, led light source with camera, endoscopy led light source touch panel and 120w endoscopy touch light source from Ghaziabad.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Light Source Type | LED |
| Display | Digital |
| Usage/Application | laparpscopy ,ent |
| Brand | MGT |
| Power Voltage | 120W |
| Power | 120w |
| Color Temperature | White |
| Brightness | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 55000 / per unit Get Latest Price
| Light Source Type | LED |
| Display | Analog |
| Brand | MGT |
| Power Voltage | 120w |
| Color | White & Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Model | MGT-120 |
₹ 45000 / per unit Get Latest Price
| Color Temperature | White |
| Power | 120W |
| Brand | MGT |
| Usage/Application | Laparoscopy ,ENT,Urology. |
| Display | Touch Screen |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90000 / per unit Get Latest Price
| Color Temperature | 6500K |
| Light Source Type | LED |
| Brand | MGT |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Endoscopy Camera |
| Power | 120WATT |
| Color | White & Blue |
| Cooling | Fan And Copper Heat Sink |
| Voltage | 220V |
| Model | MGT-120 |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 6500K |
| Fiberoptic Diameter Range | 4.5mm |
| Usage | Hospital |
| Power | 100W |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220V |
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 6500K |
| Fiberoptic Diameter Range | 4.5mm |
| Power Voltage | 220V |
| Display | Digital |
| Usage | Hospital |
| Power | 120W |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 4500K |
| Light Source Type | LED |
| Brand | MGT |
| Power Voltage | 220V |
| Display | Analog |
| Colour Temperature | Cool white |
| Usage/Application | Bronchoscopy led light source |
| Brightness | White |
| Color | White & Black |
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India