Manufacturer of a wide range of products which include high definition endoscopy camera, mgt-ii ent equipment, ent treatment unit, 150w ent workstation, 150 w opd workstation and ent opd unit indian and imported.
₹ 275000 / Piece Get Latest Price
| Type | HD Endoscopy Cameras |
| Disposability | Reusable |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 90000 / per unit Get Latest Price
| Discharge | 10lph |
| Material | MS |
| Operating Depth | 5m |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Model Name/Number | MGT WX-II |
| Brand | MGT |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White & Blue |
₹ 125000 / Unit Get Latest Price
| Brand | MGT |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Cable Length | 2 m |
| Phase | Three Phase |
| Operating Temperature | 10 Deg C |
| Max Power | 1 kW |
We are successfully meeting the varied requirements of our clients by providing the best quality range of Hospital ENT Equipment.
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi Globetech |
| Technique | Compact |
| Power | 150W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Medi GlobeTech |
| Material | MS |
| Display Type | Digital |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Brand | MEDI-GLOBETECH |
| Usage/Application | Hospital |
| Model Name/Number | Portable Ent OPD Unit |
| Size | 13" |
| Features | OPD,SURGEURY ,Gynecology,ENT,Orthopadics,urology |
| Material | Wooden |
| Color | offwhite |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12500 / Unit Get Latest Price
| Light Source Type | LED |
| Light Colour | White |
| Voltage | 220 V |
| Wattage | 50 W |
| Usage/Application | Medical |
| Country of Origin | Made in India |
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India