We are a leading Manufacturer of 400 watt surgical cautery and 400w electrosurgical generator from Ghaziabad, India.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Color | White |
| Warranty | 1 year |
| Cable Length | 1m |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 400Watt |
| Voltage | 220V |
| Brand | Medi Globetech |
| Phase | Single |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Mode of Operation | Auto Mode |
| Brand | Medi Globetech |
| Usage/Application | Hospital |
| Model Name/Number | AYU 400W Micro |
| Sterile/ Non Sterile | Sterile |
| Color | White |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Power | 400W |
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India