Our product range includes a wide range of laparoscopy led light source, laparoscopic led light source, 120 watt led light source and opd led light source.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 4500K |
| Power | 120W |
| Light Source Type | LED |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Hospital |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 34000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 4500K |
| Power | 120W |
| Light Source Type | LED |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Hospital |
| Color | White |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Voltage | 220V |
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 6500K |
| Light Source Type | LED |
| Display | Digital |
| Power Voltage | 220V |
| Usage/Application | Hospital |
| Color | White |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 6500K |
| Light Source Type | LED |
| Power | 120W |
| Display | Digital |
| Usage/Application | Hospital |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
Rajat Bajaj (Owner)
Medi Globetech
Plot Number 5, Mukund Nagar, Opposite Sunder Engg. Company
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India